Fotografia ślubna

Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka jest jego ślub. Zawarcie związku małżeńskiego jest uznawane w naszej kulturze za doniosłe wydarzenie. Dlatego też przygotowaniom do niego poświęca się dużo czasu i uwagi. Nowożeńcy rezerwują z dużym wyprzedzeniem salę weselną, odpowiedni zespół, który będzie zabawiał gości i zamawiają fotografa.

 

Uwiecznienie tego ważnego wydarzenia jest niezwykle istotne. Dlatego też często nowożeńcy omawiają z fotografem w jakim zakresie mają być wykonane zdjęcia i czy planowana będzie specjalna sesja fotograficzna. Aby zdjęcia ślubne wyszły najlepiej dobrze jest zaplanować oddzielną i wyjątkową sesję fotograficzną niezależnie od ślubu. W ten sposób uniknie się długiej nieobecności na weselu i można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w przygotowaniu sesji i plenerów. Co prawda wymusza to ponowną wizytę u fryzjera i kolejny raz wkładanie sukni weselnej, ale efekty mogą być porażające.

Fotograf ma wówczas do dyspozycji parę młodych bez ograniczeń czasowych i może zaplanować śmiałe ujęcia bez ryzyka, że nagle coś się porwie, zepsuje, czy ubrudzi, co będzie niedopuszczalne na późniejszym przyjęciu weselnym. Dodatkowo można zaplanować kilka rodzajów takich sesji, co tylko zwiększy ilość wyjątkowych zdjęć. Z wszystkich wykonanych fotografii może wówczas powstać foto książka ślubna . Na pewno będzie to wyjątkowa pamiątka i dzięki niej młodzi będą mogli po latach wrócić do swojego unikalnego dnia. Jeżeli nowożeńcy i fotograf będą mieli odpowiednią fantazję, to tak książka może układać się w pewną opowieść, co tylko wzbogaci całą sesję o dodatkowe walory. Należy wszakże pamiętać, aby nie przesadzić z upiększaniem, gdy można łatwo otrzeć się o kicz i wówczas sesja ślubna będzie raczej parodią niż wyjątkową pamiątką.

Podsumowując należy podkreślić ważność przygotowania się do fotograficznej sesji ślubnej. Ma ona na celu podkreślenie tego wyjątkowego dnia i dlatego też warto zrobić ją niezależnie od samego ślubu.