Albumy fotograficzne

 

Współcześnie można postawić tezę, że każdy robi zdjęcia. Rewolucja cyfrowa, powszechność smartfonów i zaawansowana technologia spowodowały, że praktycznie nie ma osoby, która nie robi zdjęć. Możliwość ich wykonania za pomocą zwykłego telefonu, który posiada podstawowe oprogramowanie korygujące banalne błędy, możliwość zgrywania zdjęć na nośniki pamięci lub przechowywanie ich w chmurze powodują, że lawinowo narastają tworzone przez nas fotografie. Problemem jest tylko możliwość ich obejrzenia i pokazania innym.

 

W zalewie fotografii cyfrowej dobrze jest czasem móc dotknąć zdjęcia fizycznie. Stworzyć swój własny album personalizowany, który będzie poświęcony jednemu tematowi lub osobie. Wyjdziemy w ten sposób poza zwykłą rutynę pstrykania fotek jak popadnie, a zatrzymamy się i poszukamy tych ujęć, które naprawdę warto uwiecznić na dłużej. Jest to bardzo ciekawa opcja i warto zastanowić się nad możliwością wywołania zdjęć i odpowiedniego ich posegregowania.

 

Co robić ze zdjęciami ?

 

albumy wklejanePrzeglądanie fotografii jest przecież bardzo emocjonującym zajęciem. Nie musimy wówczas uruchamiać całej skomplikowanej maszynerii, a po prostu zdjąć album z półki. Jest to szalenie istotne wówczas, gdy chcemy pokazać zdjęcia naszym gościom. Nie wszyscy muszą być nimi zafascynowani i niekonieczne jest uczynienie z tego głównej atrakcji spotkania. Można zainteresować wybranymi fotografiami konkretne osoby lub też pozwolić na swobodne przejrzenie ich w dowolnym czasie. Dlatego też ostatnio znów wróciły do łask albumy na zdjęcia wklejane. Dużo osób chce jednak móc dotrzeć do najładniejszych z nich nie wertując żmudnie komputerowych katalogów. Co więcej można w ten sposób posegregować fotografie w określone albumy tematyczne, gdzie nasze dzieła będą pogrupowane według określonego tematu. Wyższym etapem takiego wyboru zdjęć jest fotoksiążka, gdzie tworzą one spójną narrację i mogą nawet opowiadać pewną historię. Fotoksiążka różni się tym od albumu, że zdjęcia są wydrukowane łącznie z całym otoczeniem, a nie dodatkowo wkładane w miejsca na to przeznaczone. Współczesna technika pozwala nam na stworzenie takiej fotoksiążki w bardzo krótkim czasie, o ile mamy wybrane zdjęcia.

 

Podsumowując należy podkreślić wzrastającą rolę możliwości wydrukowania naszych cyfrowo zrobionych zdjęć. Można w ten sposób stworzyć określone albumy tematyczne lub nawet całe opowieści w formie fotoksiążki.