Album ślubny i jego korzyści

Ślub dla wielu par jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu. Przygotowania do niego trwają nawet kilka miesięcy, aby wszystko w ten dzień wyglądało idealnie. Aby jak najlepiej zapamiętać ten dzień ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego fotografa, który go udokumentuje dzięki czemu będziemy mogli wrócić wspomnieniami do ślubu podczas oglądania zdjęć. Zdjęcia te są wspaniałą pamiątką nie tylko dla pary młodej ale również dla całej rodziny.


W wielu przypadkach fotograf ślubny oferuje możliwość wykonania dla nowożeńców fotoalbumu. Nie każdy jednak oferuje taką możliwość a w swojej ofercie posiada tylko wykonanie fotoksiążki lub klasycznego albumu z wklejonymi zdjęciami. Czym więc różni się fotoksiążka od fotoalbumu?


Najbardziej zauważalną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do fotoksiążki, fotoalbum oferowany na stronie otwiera się w ten sposób, że po jego rozłożeniu zdjęcie przybiera formę poziomej rozkładówki. W fotoksiążce na każdej ze stron umieszczone jest osobne zdjęcie, jak w zwykłej książce. Różnice są też widoczne w grubości stron, w przypadku fotoalbumu są wykonane z dużo grubszego i sztywniejszego papieru dzięki czemu możemy ją rozłożyć na płasko, co umożliwia oglądanie zdjęć w całości, nie załamują się one w miejscu łączenia stron z grzbietem.