Fotografia cyfrowa i fotoalbumy

Szybki rozwój technik stosowanych w fotografii sprawił, że tradycyjne albumy z mizernie wklejanymi zdjęciami już dawno wyszły z użycia. Fotografia cyfrowa zmieniała nie tylko sposób wykonywania zdjęć, ale również ich oglądania. Coraz rzadziej wywołujemy nasze fotografie, coraz rzadziej wklejamy je do pięknie oprawionych albumów. Coraz częściej zdjęcia z rodzinnych imprez oglądamy za pomocą komputera, zaś zamiast zbioru albumów na zdjęcia mamy kolejkę płyt CD lub DVD.


Nowoczesne rozwiązania, choć wygodne i praktycznie, nie są jednak w stanie pokonać naszej potrzeby posiadania pięknej pamiątki z wakacji czy też z ważniejszej uroczystości rodzinnej. Te zdjęcia, które uznajemy za wyjątkowo ważne, zanosimy do fotolabów, a następnie umieszczamy w albumach. Dzięki temu zawsze możemy po nie sięgnąć, pokazać je znajomym lub powspominać w samotności najpiękniejsze chwile.


Wielu z nas chętnie korzysta z tradycyjnych albumów na zdjęcia, są jednak i takie fotografie, które chcemy przechowywać w wyjątkowy sposób. A taką wyjątkową oprawę najpiękniejszym zdjęciom zapewnia fotoksiążka. Fotoksiążka ma inny charakter niż zwykły album na zdjęcia. Każda strona może być inna. Różna ilość i wielkość zdjęć, różny układ, różny kolor tła itd. Fotoksiążke przyjemniej się ogląda. Pozostawia lepsze wrażenie i lepiej zapada w pamięci oglądającego. Fotoksiążka to również pomysł na prezent na różne okazje. Dla rodziców, babci, żony, ukochanej dziewczyny itd. Okazji może być wiele, choćby rocznica ślubu rodziców czy też fotoksiążka podziękowanie dla rodziców  . Prezent w formie fotoksiążki dzięki niepowtarzalnemu charakterowi bedzie przechowywana z namaszczeniem i chętnie pokazywana przy różnych okazjach.

zobacz również fotoksiążka na zakończenie roku szkolnego