Nowoczesne wesele

Branża weselna, na przestrzeni ostatnich lat, bardzo się zmieniła. Obecnie przywiązuje się ogromną wagę do wielu elementów związanych z uroczystością, takich jak wybór odpowiedniej muzyki, fotoksiążki najtaniej czy reportaż z wesela. Zdjęcia to bardzo ważna pamiątka, właściwie nie zdarza się impreza bez profesjonalnego fotografa i kamerzysty. Oczywiście nadal obowiązkowe są ujęcia robione w plenerze, gdzie młody pozuje na "wyluzowanego", a panna młoda ma koniecznie rozpuszczone włosy i jest w czerwonych szpilkach. Całe szczęście, że czasy, w których młodzi po wyjściu z kościoła, jechali "na zdjęcia", minęły bezpowrotnie, przynajmniej w miastach. Było to koszmarne rozwiązanie, bo sesja trwała nawet kilka godzin, a weselnicy, nudząc się, czekali. Tańce i picie były wykluczone, bo zgodnie z tradycją, uroczystość rozpoczyna młoda para.


Miejsce, gdzie zaprosimy gości, dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Restauracje, czy sale w starych magazynach, nie cieszą się popularnością. Dzisiejsze domy weselne odznaczają się dużą elegancją, zadbano o najdrobniejsze detale. Mile widziane jest przyjemne otoczenie na zewnątrz, najlepiej w formie parku, bo weselnicy mogą chcieć się przewietrzyć. Oferta sal balowych i domów weselnych jest bardzo szeroka i zorganizowanie uroczystości w stylu klasycznym "na bogato", nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Czasami, dla urozmaicenia imprezy, młoda para wybiera jakiś motyw przewodni, może to być np. kolor, jakiś detal, czy styl retro.


Coraz powszechniejsze staje się wynajmowanie, tak zwanego, wedding plannera, który zajmie się dosłownie wszystkim, a nawet przedstawi kilka wersji uroczystości do wyboru. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli możemy sobie na to pozwolić, bo organizator załatwi za nas wszelkie formalności i zadba o każdy szczegół podczas tego dnia.


Lista prezentów, lub określone oczekiwania wobec gości, to już norma, przynajmniej w większych miastach, gdzie nowoczesność dociera znacznie szybciej. Winietki nie są już nowością, a oczepiny i inne tym podobne zabawy, czy jakieś konkursy, odchodzą, na szczęście, w zapomnienie.